T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KARS / KAĞIZMAN - ÇİÇEKLİ AFETEVLERİ FİKRİ TOPKAYA İLKOKULU

Haberler

Nis

 Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı okulumuz tören alanında sunulmuştur. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuzda 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Günü düzenlendi. Okulumuzun düzenlediği törende başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı için çarpışmaktan ve şehit olmaktan çekinmeyen bütün askerlerimizi; şarkılarla, şiirlerle  andık. Bu duygu yüklü anma töreninde emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marşını kabulü kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra günün anlam ve önemini belirten yazılar ve şiirlerle program devam etti. 

Ock

Özverili çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederiz.Kaliteli bir eğitim veren değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize iyi tatiller diliyoruz.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığınca okulumuza gönderilen ödenekler ile okulumuza anasınıfı oyuncakları,kırtasiye,tatami minderler,laptop,yazıcı,spor malzemeleri,müzik aletleri,temizlik malzemeleri alındı.Başta Milli Eğitim Bakanımız, Sayın Mahmut ÖZER'e saygı sunar teşekkür ederiz.  Ayrıca satın almada görevli tüm idare ve öğretmenlerimize hassas çalışmalarından dolayıda teşekkür ederiz.

 

 

Kas

Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü yapılan programla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler ve yazılar okundu. Öğrenci ve öğretmenlerimizin hazırladığı etkinlikler  sunuldu.

Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Kas

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda, afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile

Türkiye'de yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için görev alacak kamu kurumları,

özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve gerçek kişileri bir araya getirmek, birlikte çalışma kültürünü geliştirmek,

koordinasyon içerisinde hareket etme kabiliyetini kazanmak ve geliştirmek, olası afetlere karşı müdahale etme

becerilerini test etme ve kabiliyet geliştirmek, toplumda farkındalık oluşturmak gibi amaçlarla

12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık günü ve 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin yıldönümünde ulusal çapta tatbikat düzenleneceği bildirilmiştir.

 

BUNA İSTİNADEN:

 

Okulumuz yöneticileri ve öğretmenler tatbikat hakkında bilgilendirilerek

Öğretmenler Çök-Kapan-Tutun hareketini öğrencilere anlatarak 11 Kasım 2022 Cuma günü sınıflarda uygulama yaptırıldı.. 12 Kasım cumartesi günü  tatbikat saati 18:57 de tüm öğrenciler ailelerine öğrendiklerini anlatarak evlerinde tatbikata katılmaya davet edeceklerdir.

May

19 MAYIS PANOMUZ HAZIRLANDI. AYIN ÖĞRETMENİ HEDİYELERİMİZ VERİLDİ

Nis

OKULUMUZDA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ, TÜM ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE DĞERLİ VELİLERİMİZİN KATILIMIYLA COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLANDI.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bɑyrɑmı'nı kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlıklı mutlu bir gelecek diliyoruz.

Nis

OKULUMUZUN HER AY ÇIKARTMIŞ OLDUĞU ''VIZILTI'' ADLI OKUL GAZETEMİZİN MART AYI SAYISI ÇIKTI. OKUL GAZETEMİZİN KOORDİNATÖRLÜĞÜNÜ YAPAN VE TASARLAYAN MÜDÜR YARDIMCIMIZ DEMET ATICI'YA EMEKLERİN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

Nis

Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında İlkokul öğrencileri arasında ''İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması'' yapıldı. Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Ayrıca yapılan deneme sınavlarında göstermiş olduğu başarılardan dolayı 8.Sınıf öğrencimiz Büşra BOZTAŞ'a da hediyesi verildi.

1.Olan Öğrencimiz : Hacer YILDIZ (4.Sınıf)

2. Olan Öğrencimiz: Dilan DOĞAN (4.Sınıf)

3.Olan Öğrencimiz : Feyza YILDIZ (2.Sınıf)

Nis

Okulumuzda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Düzenlendi. Bu kapsamda İlkokul Müdür Yardımcımız Demet ATICI ve Anasınıfı öğretmenimiz Tuğçe ARSLAN ''Çanakkale Abidesi'' adlı çalışma yaptılar ve bu çalışma öğrencilerimiz tarafından büyük bir ilgi gördü. Emekleri için öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

May

Fen Bilimleri öğretmeni Mehmet İNCE tarafından Obezite ve Sağlıklı Beslenme eğitimi verilmiştir.